Elevii olimpici beneficiaza de intrare gratuita la expozitia Mineralia „Stralucirea naturii”

Complexul Muzeal Judetean Neamt va invita la expozitia MINERALIA “Strălucirea naturii”, intre 23-25 noiembrie 2012, la  Muzeul de Istorie, situat pe str. Mihai Eminescu, nr. 10.

Nemtenii sunt invitati la un eveniment expoziţional strălucitor: pietre preţioase în bijuterii, minerale în eşantioane de colecţie, cristale independente, cristale în geode, bjuterii realizate exclusivdin pietre naturale, chihlimbar, coral, sidef sau perle.

Vedetele lumii minerale vă aşteaptă să le descoperiţi pe parcursul celor 3 zile de expoziţie !

In baza unui acord de parteneriat incheiat intre Asociatia „Future” si organizatori, se urmareste punerea in aplicare a scopurilor propuse din proiectul „Sa nu uitam valorile locale – olimpicii judetului Neamt” (detalii aici). Practic, in baza acestui parteneriat, elevii olimpici vor putea intra gratuit la aceasta expozitie.

Asteptam alaturi de noi in acest proiect sau in alte initiative pe oricine care vrea sa se implice si sa investeasca in viitor,  pentru ca acesti copii sunt cu adevarat viitorul nostru.

Nume şi prenume Clasa Şcoala de provenienţă Premiul  la faza naţională Olimpiada/ concursul Disciplina
Şuţă A. I. Oana VIII Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ I olimpiada internaţională de limba, literatură şi spiritualitate românească Limbă, literatura românească
Tărniceru Vlad Andrei VIII Colegiul Naţional de Informatică Piatra Neamţ IIImedalie de argint Olimpiadă Naţională şi Olimpiada Balcanică de Informatică Informatică
Ieşanu C.C. Mara Ioana XI Colegiul Naţional „Roman Vodă” Roman I Olimpiada interdisciplinară  “Ştiinţţele Pământului” Chimie
Jitianu Mara IX Liceul de Artă „Victor Brauner” Piatra Neamţ I Olimpiadă Naţională Arte-studii teoretice
Uţă Karina Ana-Maria VIII Liceul de Artă „Victor Brauner” Piatra Neamţ I Olimpiadă Naţională Arte- pian
Gurlan Gheorghiţă Daniel XI Colegiul Tehnic „Gheorghe Cartianu” Piatra Neamţ I Olimpiadă Naţională Protecţia mediului
Simon Mariana XII/XIII Colegiul Tehnic „Danubiana” Roman I Olimpiadă Naţională Industrie alimentară
Apopei I. Oana Iulia IX Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ I Olimpiadă Naţională Limba franceză
Petrişor Iustin XII Grup Şcolar „Vasile  Sav” Roman I Concursul naţional de matematică aplicată Matematică
Echipă V-VIII Şcoala gimnazială  Gherăieşti   I                        Campioni Naţionali Olimpiada sportului şcolar Oină gimnaziu
Echipă IX- XIII Liceul cu Program Sportiv  Roman   I                              Campioni Naţionali Olimpiada sportului şcolar Oină licee
Negreanu M. Dragoş Gabriel X Colegiul Naţional „Petru Rareş” Piatra Neamţ IIpremiul special pentru cea mai bună lucrare teoretică Olimpiada Naţională Chimie
Budău Alexandru XI Liceul Teologic Romano-Catolic „Sf. Francisc de Assisi” Roman II Olimpiadă Naţională Religie
Gabor Paul XII Liceul Teologic Romano-Catolic „Sf. Francisc de Assisi” Roman II Olimpiadă Naţională Religie
Voaideş Ancuţa Ioana XI Colegiul Naţional „Calistrat Hogaş” Piatra Neamţ II Olimpiadă Naţională Religie
Pupăză Ioana IX Liceul de Artă „Victor Brauner” Piatra Neamţ II Olimpiadă Naţională Arte-studii teoretice
Baran Claudia Elena XII/XIII Grup Şcolar Economic Administrativ Piatra Neamţ II Olimpiadă Naţională Turism şi alimentaţie
Cobuz Viorica X Liceul cu Program Sportiv   Piatra Neamţ II Olimpiada naţională Pregătire Sportivă Teoretică
Echipă V-VIII Şcoala gimnazială nr.5  Piatra Neamţ II                           Vicecampioni naţionali Olimpiada sportului şcolar Fotbal  Fete gimnaziu
Târnă M. Mihaela XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Săbăoani III Olimpiada Naţională Chimie
Angelache Alina Manuela IX Liceul Teologic Ortodox „Cuvioasa Parascheva” Agapia III Olimpiadă Naţională Religie
Arbore Robert Constantin XI Seminarul Teologic Liceal „Veniamin Costachi” M-rea Neamţ III Olimpiadă Naţională Arte – icoana
Coruga Ovidiu VIII Liceul de Artă „Victor Brauner” Piatra Neamţ III Olimpiadă Naţională Arte- pian
Movilă Alexandra IX Colegiul Naţional „Calistrat Hogaş” Piatra Neamţ III Olimpiadă Naţională Limba germană
Dorcu Alexandra XI Colegiul Naţional “Roman Vodă” Roman III Olimpiadă Naţională Limba germană
Ivănescu V. Cezar XI Colegiul Tehnic „Gheorghe Cartianu”  Piatra Neamţ III Concursul Naţional „Petru Poni” olimpiada tehnic Chimie
Echipă IX- XIII Liceul cu Program Sportiv  Piatra Neamţ III Olimpiada sportului şcolar Volei Fete-licee



Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *