Topul Camerei Deputaților – ”Întrebări și interpelări” – Vezi pe ce locuri sunt cei votați de tine

Locul Nume si Prenume Judet Formatiune politica Întrebari si interpelari
1 Glad-Aurel VARGA Arad PNL 66
2 Corneliu-Mugurel COZMANCIUC Neamt PNL 65
3 Petru MOVILĂ Iasi PMP 52
4 Costel ALEXE Iasi PNL 49
5 Sorin-Dan MOLDOVAN Cluj PNL 43
6 Dumitru OPREA Iasi PNL 39
6 Iulian BULAI Neamt USR 39
7 Cornel-Mircea SĂMĂRTINEAN Timis PMP 30
8 Tamara-Dorina CIOFU Botosani PSD 29
8 Constantin ŞOVĂIALĂ Sibiu PNL 29
9 Andrei Daniel GHEORGHE Ilfov PNL 28
9 Emil-Marius PAŞCAN Mures PMP 28
10 Mihaela HUNCĂ Botosani PSD 26
10 Răzvan-Ilie ROTARU Botosani PSD 26
11 Natalia-Elena INTOTERO Hunedoara PSD 25
12 Claudiu-Vasile RĂCUCI Alba PNL 24
12 Florin-Claudiu ROMAN Alba PNL 24
13 Marius-Constantin BUDĂI Botosani PSD 23
13 Costel LUPAŞCU Botosani PSD 23
14 SZABÓ Ödön Bihor UDMR 22
14 Ioan BALAN Suceava PNL 22
14 Ştefan-Alexandru BĂIŞANU Suceava ALDE 22
14 Eugen TOMAC Bucuresti pmp 22
15 Florica CHERECHEŞ Bihor PNL 21
15 Cătălin DRULĂ Timis USR 21
16 Mihăiţă GĂINĂ Ialomita PSD 20
17 Marius Sorin-Ovidiu BOTA Maramures PSD 19
17 Nicolae NEAGU Sibiu PNL 19
18 Oana-Silvia VLĂDUCĂ Dambovita PSD 18
18 Marius BODEA Iasi PNL 18
19 Valeriu-Andrei STERIU Bucuresti pmp 17
20 Robert-Nicolae TURCESCU Constanta PMP 16
20 Ştefan MUŞOIU Ialomita PSD 16
21 Găvrilă GHILEA Bihor PNL 15
21 Cristian GHINEA Bucuresti USR 15
22 Nicolae GEORGESCU Arges PSD 14
22 Ioan Sorin ROMAN Bihor PSD 14
22 Constantin CODREANU Diaspora pmp 14
23 Dănuţ BICA Arges PNL 13
23 Cristina-Ionela IURIŞNIŢI Bistrita Nasaud USR 13
23 Vasile CÎTEA Iasi PSD 13
23 Cornel ZAINEA Ilfov USR 13
23 Laurenţiu-Dan LEOREANU Neamt PNL 13
24 Cornel ITU Cluj PSD 12
24 Aurel-Robert BOROIANU Constanta PNL 12
24 Vasile AXINTE Iasi PSD 12
24 Tudor CIUHODARU Iasi PSD 12
24 Roberta Alma ANASTASE Prahova PNL 12
24 Raluca TURCAN Sibiu PNL 12
24 Dumitru MIHALESCUL Suceava PNL 12
24 Daniel OLTEANU Vaslui PNL 12
25 Simona BUCURA-OPRESCU Arges PSD 11
25 Silviu DEHELEAN Bihor USR 11
25 Nechita-Adrian OROS Cluj PNL 11
25 Mihai Doru OPRIŞCAN Mures PNL 11
26 Mara MAREŞ Brasov PNL 10
26 Cezar-Florin PREDA Dambovita PNL 10
26 Corneliu ŞTEFAN Dambovita PSD 10
26 Andrei POP Ialomita PSD 10
26 Vlad-Emanuel DURUŞ Maramures USR 10
26 Angel TÎLVĂR Vrancea PSD 10
27 Lucian-Daniel STANCIU-VIZITEU Bacau USR 9
27 Robert-Ionatan SIGHIARTĂU Bistrita Nasaud PNL 9
27 Ionuţ SIMIONCA Bistrita Nasaud PMP 9
27 Valeria-Diana SCHELEAN-ŞOMFELEAN Caras Severin PNL 9
27 Gabriel-Horia NASRA Cluj PSD 9
27 Vasile-Florin STAMATIAN Cluj PNL 9
27 Cristian BUICAN Valcea PNL 9
28 Antoneta IONIŢĂ Braila PNL 8
28 Cristian-George SEFER Calarasi PMP 8
28 Cătălin CRISTACHE Galati pmp 8
28 Laurenţiu NISTOR Hunedoara PSD 8
28 Viorica CHERECHEŞ Maramures PNL 8
28 Lucian-Eduard SIMION Tulcea PSD 8
28 Damian FLOREA Bucuresti ALDE 8
28 Claudiu-Iulius-Gavril NĂSUI Bucuresti USR 8
28 Gheorghe-Eugen NICOLĂESCU Bucuresti PNL 8
29 Roxana MÎNZATU Brasov PSD 7
29 Ion TABUGAN Caras Severin PMP 7
29 Marilen – Gabriel PIRTEA Timis PNL 7
30 Sorin-Ioan BUMB Alba PNL 6
30 Ioan DÎRZU Alba PSD 6
30 Liviu-Ionuţ MOŞTEANU Arges USR 6
30 Nicolae VELCEA Arges PSD 6
30 Tudoriţa LUNGU Bacau PNL 6
30 Adrian-Octavian DOHOTARU Cluj USR 6
30 Emanuel-Dumitru UNGUREANU Cluj USR 6
30 Cristina-Elena DINU Giurgiu PSD 6
30 Ilie TOMA Hunedoara PSD 6
30 Adrian-Mihăiţă TODORAN Maramures PMP 6
30 Răzvan Sorin PRIŞCĂ Prahova PNL 6
30 Lucian Nicolae BODE Salaj PNL 6
30 Cătălin-Ioan NECHIFOR Suceava PSD 6
30 Pavel POPESCU Timis PNL 6
30 Oana-Mioara BÎZGAN-GAYRAL Bucuresti USR 6
30 Ovidiu Alexandru RAEŢCHI Bucuresti PNL 6
30 Cristian-Gabriel SEIDLER Bucuresti USR 6
30 Beatrice TUDOR Bucuresti PSD 6
31 CSOMA Botond Cluj UDMR 5
31 Ileana Cristina DUMITRACHE Constanta PSD 5
31 Nicolae GIUGEA Dolj PNL 5
31 Florinel STANCU Dolj PSD 5
31 Bogdan-Ionel RODEANU Galati USR 5
31 Mihai WEBER Gorj PSD 5
31 KORODI Attila Harghita UDMR 5
31 Virgil-Daniel POPESCU Mehedinti PNL 5
31 Nicoleta-Cătălina BOZIANU Prahova pmp 5
31 Anişoara RADU Tulcea PSD 5
31 Corneliu BICHINEŢ Vaslui PMP 5
31 Mihai-Cătălin BOTEZ Vaslui USR 5
31 Matei-Adrian DOBROVIE Bucuresti USR 5
32 BIRÓ Rozália-Ibolya Bihor UDMR 4
32 Vasile-Cristian ACHIŢEI Botosani PNL 4
32 Gabriel ANDRONACHE Brasov PNL 4
32 Cristinel ROMANESCU Buzau PNL 4
32 Cristina BURCIU Cluj PSD 4
32 MÁRTON Árpád-Francisc Covasna UDMR 4
32 Silviu Nicu MACOVEI Iasi PSD 4
32 Călin-Vasile-Andrei MATEI Maramures PSD 4
32 Dumitru LOVIN Valcea ALDE 4
32 Cristina-Mădălina PRUNĂ Bucuresti USR 4
32 Ana Adriana SĂFTOIU Bucuresti PNL 4
32 Doru-Petrişor COLIU Diaspora pmp 4
33 Sergiu Cosmin VLAD Arad USR 3
33 Ionel PALĂR Bacau PNL 3
33 Ionela Viorela DOBRICĂ Buzau PSD 3
33 Dănuţ PĂLE Buzau PSD 3
33 Elvira ŞARAPATIN Gorj PSD 3
33 CSÉP Éva-Andrea Mures UDMR 3
33 Andrei NICOLAE Prahova PSD 3
33 Dan-Răzvan RĂDULESCU Prahova USR 3
33 MAGYAR Loránd-Bálint Satu Mare UDMR 3
33 Ilie Dan BARNA Sibiu USR 3
33 Marian-Gheorghe CUCŞA Timis ALDE 3
34 Corneliu OLAR Alba PNL 2
34 Vasile VARGA Braila PNL 2
34 Nicolaie-Sebastian-Valentin RADU Buzau PSD 2
34 Radu BABUŞ Constanta PSD 2
34 Ionuţ-Marian STROE Dolj PNL 2
34 Alexandru-Ioan ANDREI Giurgiu PSD 2
34 Alin Vasile VĂCARU Gorj PSD 2
34 BENDE Sándor Harghita UDMR 2
34 Petru-Sorin MARICA Hunedoara PSD 2
34 Tinel GHEORGHE Ialomita PNL 2
34 Camelia GAVRILĂ Iasi PSD 2
34 APJOK Norbert Maramures UDMR 2
34 BIRO Zsolt-Istvan Mures UDMR 2
34 Marius-Ionel IANCU Olt PSD 2
34 Rodica PARASCHIV Prahova PSD 2
34 Romeo Florin NICOARĂ Satu Mare PNL 2
34 Maricela COBUZ Suceava PSD 2
34 Angelica FĂDOR Suceava PNL 2
34 Mara-Daniela CALISTA Teleorman PNL 2
34 George ŞIŞCU Tulcea PNL 2
34 Oana-Consuela FLOREA Bucuresti PSD 2
35 Dorel-Gheorghe CĂPRAR Arad PSD 1
35 Florin-Dan TRIPA Arad PSD 1
35 Mircea-Gheorghe DRĂGHICI Arges PSD 1
35 Costel Neculai DUNAVA Bacau PSD 1
35 Petru Gabriel VLASE Bacau PSD 1
35 Gheorghe-Dănuţ BOGDAN Bihor PSD 1
35 Tudor – Vlad BENGA Brasov USR 1
35 Marilena-Emilia MEIROŞU Braila PSD 1
35 Nicu NIŢĂ Braila PSD 1
35 Marian-Cătălin PREDOIU Calarasi PNL 1
35 ANTAL István-János Constanta UDMR 1
35 Bogdan-Iulian HUŢUCĂ Constanta PNL 1
35 Stelian-Cristian ION Constanta USR 1
35 BENKŐ Erika Covasna UDMR 1
35 KULCSÁR-TERZA József-György Covasna UDMR 1
35 Ion CUPĂ Dolj ALDE 1
35 Adrian-Claudiu PRISNEL Dolj USR 1
35 Victor Paul DOBRE Galati PNL 1
35 Lucreţia ROŞCA Galati PSD 1
35 BENEDEK Zacharie Harghita UDMR 1
35 SEBESTYÉN Csaba-István Harghita UDMR 1
35 Lucian-Ovidiu HEIUŞ Hunedoara PNL 1
35 Cosette-Paula CHICHIRĂU Iasi USR 1
35 Lavinia-Corina ABU-AMRA Mures USR 1
35 Gheorghe-Dinu SOCOTAR Mures PSD 1
35 VASS Levente Mures UDMR 1
35 Gigel-Sorinel ŞTIRBU Olt PNL 1
35 Ioana BRAN Satu Mare PSD 1
35 Iuliu NOSA Salaj PSD 1
35 SERES Dénes Salaj UDMR 1
35 Ben-Oni ARDELEAN Timis PNL 1
35 Ştefan-Ovidiu POPA Valcea PSD 1
35 Anton ANTON Bucuresti ALDE 1
35 Mirela FURTUNĂ Bucuresti PSD 1
35 Petre-Florin MANOLE Bucuresti PSD 1
35 Rareş-Tudor POP Bucuresti USR 1
35 Adriana Diana TUŞA Bucuresti PSD 1
35 Mihai Alexandru VOICU Diaspora PNL 1
FARAGO Petru Arad UDMR
Eusebiu-Manea PISTRU-POPA Arad PNL
Adrian TODOR Arad PSD
Andrei Dominic GEREA Arges ALDE
Cătălin-Marian RĂDULESCU Arges PSD
Radu Costin VASILICĂ Arges PSD
Constantin AVRAM Bacau ALDE
Ionel FLOROIU Bacau PSD
Claudiu-Augustin ILIŞANU Bacau PSD
Theodora ŞOTCAN Bacau PSD
Lucian ŞOVA Bacau PSD
Marina-Adelina COSTE Bihor PSD
Ioan CUPŞA Bihor PNL
Adriana-Doina PANĂ Bistrita Nasaud PSD
Vasile-Daniel SUCIU Bistrita Nasaud PSD
AMBRUS Izabella-Agnes Brasov UDMR
Remus-Adrian BORZA Brasov ALDE
Viorel CHIRIAC Brasov PSD
Mihai MOHACI Brasov PSD
Mihai Valentin POPA Brasov PSD
Mihai TUDOSE Braila PSD
Ion-Marcel CIOLACU Buzau PSD
Sorin LAZĂR Buzau PSD
Adrian MOCANU Buzau PMP
Luminiţa-Maria JIVAN Caras Severin PSD
Ion MOCIOALCĂ Caras Severin PSD
Ion SPÂNU Caras Severin PSD
Iulian IACOMI Calarasi PSD
Eugen NICOLICEA Calarasi PSD
Steluţa-Gustica CĂTĂNICIU Cluj ALDE
Mircea Marius BANIAS Constanta ALDE
Mircea-Titus DOBRE Constanta PSD
Iulian IANCU Constanta PSD
George-Gabriel VIŞAN Constanta PSD
Octavian GOGA Covasna PMP
Leonardo BADEA Dambovita PSD
Georgeta-Carmen HOLBAN Dambovita PSD
Dumitru LUPESCU Dambovita USR
Rovana PLUMB Dambovita PSD
Ion CĂLIN Dolj PSD
Eliza-Mădălina PEŢA Dolj PSD
Alexandra PRESURĂ Dolj PSD
Alina-Elena TĂNĂSESCU Dolj PSD
Lia Olguţa VASILESCU Dolj PSD
Nicolae DOBROVICI-BACALBAŞA Galati PSD
Eugen DURBACĂ Galati ALDE
Mitică-Marius MĂRGĂRIT Galati PSD
Florin POPA Galati PSD
Viorel ŞTEFAN Galati PSD
Alexandru-Răzvan CUC Giurgiu PSD
Toma-Florin PETCU Giurgiu ALDE
Victor-Viorel PONTA Gorj PSD
Dan VÎLCEANU Gorj PNL
KELEMEN Hunor Harghita UDMR
Marius-Gheorghe SURGENT Hunedoara ALDE
Nicolae BĂNICIOIU Iasi PSD
Varujan VOSGANIAN Iasi ALDE
Alexandra-Corina BOGACIU Ilfov PSD
Mihai CULEAFĂ Ilfov PNL
Constantin-Cătălin ZAMFIRA Ilfov PSD
Gheorghe ŞIMON Maramures PSD
Alexandru BĂLĂNESCU Mehedinti PSD
Vlad BONTEA Mehedinti PSD
Constantin TRUŞCĂ Mehedinti PSD
Corneliu-Florin BUICU Mures PSD
Dănuţ ANDRUŞCĂ Neamt PSD
Neculai IFTIMIE Neamt PSD
Ioan MUNTEANU Neamt PSD
Alexandru ROTARU Neamt PSD
Ciprian-Constantin ŞERBAN Neamt PSD
Dan CIOCAN Olt PSD
Florin IORDACHE Olt PSD
Mihai NIŢĂ Olt ALDE
Alexandru STĂNESCU Olt PSD
Andreea COSMA Prahova PSD
Graţiela Leocadia GAVRILESCU Prahova ALDE
George IONESCU Prahova PNL
Laura-Mihaela MOAGHER Prahova PSD
Răzvan-Ion URSU Prahova PSD
ERDEI DOLÓCZKI István Satu Mare UDMR
Octavian PETRIC Satu Mare PSD
Liviu-Ioan BALINT Salaj pmp
Ovidiu-Ioan SITTERLI Sibiu PSD
Ioan TEREA Sibiu PSD
Eugen BEJINARIU Suceava PSD
Bogdan GHEORGHIU Suceava PNL
Emanuel-Iuliu HAVRICI Suceava PSD
Alexandru RĂDULESCU Suceava PSD
Valentin Gabriel BOBOC Teleorman PSD
Florică Ică CALOTĂ Teleorman ALDE
Nicolae-Liviu DRAGNEA Teleorman PSD
Adrian-Ionuţ GÂDEA Teleorman PSD
Violeta RĂDUŢ Teleorman PSD
Călin-Ionel DOBRA Timis PSD
Matei SUCIU Timis PSD
Bianca – Miruna GAVRILIŢĂ Timis PSD
Radu – Adrian PAU Timis PSD
Alfred – Robert SIMONIS Timis PSD
Vasile GUDU Tulcea PNL
Andaluzia LUCA Tulcea PSD
Ana BIRCHALL Vaslui PSD
Aurel CĂCIULĂ Vaslui PSD
Adrian SOLOMON Vaslui PSD
Irinel Ioan STATIVĂ Vaslui PSD
Vasile COCOŞ Valcea PSD
Eugen NEAŢĂ Valcea PSD
Daniela OTEŞANU Valcea PSD
Dragoş-Petruţ BÂRLĂDEANU Vrancea PSD
Tudoriţa-Rodica BOBOC Vrancea PSD
Nicuşor HALICI Vrancea PSD
Ion ŞTEFAN Vrancea PNL
Aida-Cristina CĂRUCERU Bucuresti PSD
Dumitru CHIRIŢĂ Bucuresti PSD
Sorin Mihai CÎMPEANU Bucuresti ALDE
Daniel CONSTANTIN Bucuresti ALDE
Nicuşor Daniel DAN Bucuresti USR
Carmen-Ileana MIHĂLCESCU (Moldovan) Bucuresti PSD
Cristina TRĂILĂ Bucuresti PNL
Gabriel PETREA Bucuresti PSD
Liviu Ioan Adrian PLEŞOIANU Bucuresti PSD
Georgian POP Bucuresti PSD
Mihăiţă VÎRZĂ Bucuresti PSD
Manuel COSTESCU Diaspora USR
Nicolae-Daniel POPESCU Diaspora USR



Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *