Opt ani de închisoare pentru un bărbat din Icușești – Faptele sale sunt deosebit de grave
![](https://ziarroman.ro/wp-content/uploads/2020/10/arestat-png-1-1-768x447-1.png)
La data de 8 mai a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Creangă au pus în executare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui bărbat, în vârstă de 34 de ani, din Icușești.
Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Roman la o pedeapsă privativă de libertate de 8 ani, pentru săvârșirea infracțiunilor de agresiune sexuală și viol.
Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.