Directori numiți prin detaşare în şcolile din judeţul Neamț
Consiliul de administrație al Inspectoratului Școlar Județean Neamț, în ședința din 20.08.2018, a avizat detașările pe funcțiile de conducere vacante din unitățile școlare nemțene.
La selecție au putut participa cadrele didactice care au îndeplinit, cumulativ, următoarele condiții:
a) au absolvit cu diplomă de licența/absolvire studii universitare;
b) sunt membre ale corpului național de experți în management educațional;
c) sunt titulare în învățământul preuniversitar, având încheiat contract de muncă pe perioada nedeterminată, au cel puțin gradul didactic II sau titlul științific de doctor în domeniul în care își desfășoară activitatea;
d) dovedesc calități profesionale, manageriale și morale, reflectate prin calificativele „Foarte bine” primite în ultimii 4 ani școlari;
e) nu au fost sancționate disciplinar în ultimii 4 ani școlari anteriori anului desfășurării selecției.
Lista nominală a persoanelor numite în funcția de director/director adjunct, anul școlar 2018-2019
NR. CRT. |
LOCALITATEA | UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT | FUNCŢIA | NUMELE ȘI PRENUMELE |
1 | BAHNA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BAHNA | DIRECTOR ADJUNCT | Crețu Lenuța |
2 | BICAZ | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, ORAŞUL BICAZ | DIRECTOR ADJUNCT | Suciu Elena Alina |
3 | BOGHICEA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOGHICEA | DIRECTOR | Mihai Eugen |
4 | BORCA | LICEUL „MIHAIL SADOVEANU”, COMUNA BORCA | DIRECTOR ADJUNCT | Budăi Alina |
5 | BOTEŞTI | LICEUL TEHNOLOGIC NISIPOREŞTI, COMUNA BOTEŞTI | DIRECTOR ADJUNCT | Pascal Gabriela |
6 | CEAHLĂU | ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE UNGUREANU”, COMUNA CEAHLĂU | DIRECTOR | Ruștioru Angela |
7 | DĂMUC | LICEUL TEHNOLOGIC, COMUNA DĂMUC | DIRECTOR | Topliceanu Elena |
8 | FARCAŞA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN LUCA”, COMUNA FARCAŞA | DIRECTOR | Gavriluț Constantin |
9 | ONICENI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ONICENI | DIRECTOR | Vîntu Dan |
10 | PIATRA NEAMŢ | LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ | DIRECTOR | Corlățeanu Carmen-Elena |
11 | PIATRA NEAMŢ | LICEUL TEOLOGIC ORTODOX ” SFINŢII ÎMPĂRAŢI CONSTANTIN ŞI ELENA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ | DIRECTOR | Bogdan Constantin |
12 | PIATRA NEAMŢ | ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ | DIRECTOR ADJUNCT | Covasan Claudia- Georgiana |
13 | PIATRA NEAMŢ | ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ | DIRECTOR | Ungureanu Maria Magdalena |
14 | POIANA TEIULUI | ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IUSTIN PÎRVU”, COMUNA POIANA TEIULUI | DIRECTOR ADJUNCT | Doroftei Maria |
15 | ROMAN | LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV”, MUNICIPIUL ROMAN | DIRECTOR | Ploșniță Lăcrămioara |
16 | ROMAN | LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SFÂNTUL FRANCISC DE ASSISI”, MUNICIPIUL ROMAN | DIRECTOR ADJUNCT | Pop Nicușor Constantin |
17 | ROMAN | ŞCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN | DIRECTOR ADJUNCT | Luca Lăcrămioara |
18 | SAGNA | ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SAGNA | DIRECTOR | Sârghi Ovidiu Eduard |
19 | SĂBĂOANI | CLUBUL COPIILOR, COMUNA SĂBĂOANI | DIRECTOR | Petruț Maria |
20 | VÎNĂTORI-NEAMŢ | LICEUL TEHNOLOGIC „ARHIMANDRIT CHIRIAC NICOLAU”, COMUNA VÎNĂTORI-NEAMŢ | DIRECTOR ADJUNCT | Paga Teodora Doina |
21 | VÎNĂTORI-NEAMŢ | SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI”, SAT MĂNĂSTIREA NEAMŢ, COMUNA VÎNĂTORI-NEAMŢ | DIRECTOR | Laiu Viorel |