Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de confidentialitate si protectia datelor. Click aici pentru detalii.

Directori numiți prin detaşare în şcolile din judeţul Neamț

Consiliul de administrație al Inspectoratului Școlar Județean Neamț, în ședința din 20.08.2018, a avizat detașările pe funcțiile de conducere vacante din unitățile școlare nemțene.

La selecție au putut participa cadrele didactice care au îndeplinit, cumulativ, următoarele condiții:

a) au absolvit cu diplomă de licența/absolvire studii universitare;

b) sunt membre ale corpului național de experți în management educațional;

c) sunt titulare în învățământul preuniversitar, având încheiat contract de muncă pe perioada nedeterminată, au cel puțin gradul didactic II sau titlul științific de doctor în domeniul în care își desfășoară activitatea;

d) dovedesc calități profesionale, manageriale și morale, reflectate prin calificativele „Foarte bine” primite în ultimii 4 ani școlari;

e) nu au fost sancționate disciplinar în ultimii 4 ani școlari anteriori anului desfășurării selecției.

Lista nominală a persoanelor numite în funcția de director/director adjunct, anul școlar 2018-2019

NR.
CRT.
LOCALITATEA UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT FUNCŢIA NUMELE ȘI PRENUMELE
1 BAHNA ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BAHNA DIRECTOR ADJUNCT Crețu Lenuța
2 BICAZ ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, ORAŞUL BICAZ DIRECTOR ADJUNCT Suciu Elena Alina
3 BOGHICEA ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOGHICEA DIRECTOR Mihai Eugen
4 BORCA LICEUL „MIHAIL SADOVEANU”, COMUNA BORCA DIRECTOR ADJUNCT Budăi Alina
5 BOTEŞTI LICEUL TEHNOLOGIC NISIPOREŞTI, COMUNA BOTEŞTI DIRECTOR ADJUNCT Pascal Gabriela
6 CEAHLĂU ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE UNGUREANU”, COMUNA CEAHLĂU DIRECTOR Ruștioru Angela
7 DĂMUC LICEUL TEHNOLOGIC, COMUNA DĂMUC DIRECTOR Topliceanu Elena
8 FARCAŞA ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN LUCA”, COMUNA FARCAŞA DIRECTOR Gavriluț Constantin
9 ONICENI ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ONICENI DIRECTOR Vîntu Dan
10 PIATRA NEAMŢ LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ DIRECTOR Corlățeanu Carmen-Elena
11 PIATRA NEAMŢ LICEUL TEOLOGIC ORTODOX ” SFINŢII ÎMPĂRAŢI CONSTANTIN ŞI ELENA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ DIRECTOR Bogdan Constantin
12 PIATRA NEAMŢ ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ DIRECTOR ADJUNCT Covasan Claudia- Georgiana
13 PIATRA NEAMŢ ŞCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ DIRECTOR Ungureanu Maria Magdalena
14 POIANA TEIULUI ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IUSTIN PÎRVU”, COMUNA POIANA TEIULUI DIRECTOR ADJUNCT Doroftei Maria
15 ROMAN LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV”, MUNICIPIUL ROMAN DIRECTOR Ploșniță Lăcrămioara
16 ROMAN LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SFÂNTUL FRANCISC DE ASSISI”, MUNICIPIUL ROMAN DIRECTOR ADJUNCT Pop Nicușor Constantin
17 ROMAN ŞCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN DIRECTOR ADJUNCT Luca Lăcrămioara
18 SAGNA ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SAGNA DIRECTOR Sârghi Ovidiu Eduard
19 SĂBĂOANI CLUBUL COPIILOR, COMUNA SĂBĂOANI DIRECTOR Petruț Maria
20 VÎNĂTORI-NEAMŢ LICEUL TEHNOLOGIC „ARHIMANDRIT CHIRIAC NICOLAU”, COMUNA VÎNĂTORI-NEAMŢ DIRECTOR ADJUNCT Paga Teodora Doina
21 VÎNĂTORI-NEAMŢ SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI”, SAT MĂNĂSTIREA NEAMŢ, COMUNA VÎNĂTORI-NEAMŢ DIRECTOR Laiu Viorel




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *