Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de confidentialitate si protectia datelor. Click aici pentru detalii.

Intervențiile parlamentarului PSD Viorel Stan, din luna februarie

Viorel Stan (n. 17 mai 1957) este un politician român, ales deputat în județul Neamț din partea Partidului Social Democrat (PSD) din 13 februarie 2018, în locul lui Ioan Munteanu, demisionat.

EXPERIENŢA PROFESIONALĂ

Perioada 13.02.2018 pana in prezent: Deputat Colegiul 29 Jud. Neamţ; Parlamentul României;
Perioada 18.06.2012 – 13.02.2018: Inspector Şcolar General, Inspectoratul Şcolar Judeţean Neamţ

Activitatea parlamentară în cifre:

Luări de cuvânt: 3 (în 3 ședințe)-din care declarații politice: 1
Declarații politice depuse în scris: 26
Propuneri legislative inițiate: 9
Întrebări și interpelări: 2

Intervenții:

1. Ședința Camerei Deputaților din 27 februarie 2019

Viorel Stan-declarație politică având ca temă „Predarea religiei în școli, o adevărată punte spre împlinirea menirii de om”;

2. Ședința Camerei Deputaților din 20 februarie 2019

Viorel Stan-intervenție: „Cadrele didactice-starea de bine a tinerei generații”;

3. Ședința Camerei Deputaților din 13 februarie 2019

Viorel Stan-intervenție având ca subiect „Ziua internatională a copilului bolnav de cancer”;

4. Ședința Camerei Deputaților din 6 februarie 2019

Viorel Stan-declarație politică „A preveni este mult mai ușor decât a vindeca!”;

 




Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *