Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de confidentialitate si protectia datelor. Click aici pentru detalii.

Rezultatele la Olimpiada de limba germană 2019, etapa județeană

Olimpiada de limba germană s-a desfășurat în data de  2 martie 2019, la Colegiul Național de Informatică.

Potrivit ISJ Neamț au fost înregistrate următoarele rezultate: 

Nivel A1
Nr. crt.
Nume și prenume
CLASA
Școala
Profesor îndrumător
Premiul
1
GRIGORAȘ LETIȚIA
A VII-A
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA CUZA” PIATRA-NEAMȚ
MANCAȘ ADRIANA
PREMIUL I
2
IORDACHE AMALIA IOANA
A VII-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
MITREA ELENA
PREMIUL AL II-LEA
3
AANIȚEI ALEXANDRA
A VII-A
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA CUZA” PIATRA-NEAMȚ
MANCAȘ ADRIANA
PREMIUL AL III-LEA
4
LUNGU GEORGE ALEXANDRU
A VII-A
COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN-VODĂ” ROMAN
TANOVICI ADRIANA
MENȚIUNE
5
MARIAN MAGDALENA GEORGIANA
A VIII-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
MITREA ELENA
PREMIUL I
6
ILIE IOANA LAURA
A VIII-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
MITREA ELENA
PREMIUL AL II-LEA
7
SAVIN PATRICIA IOANA
A VIII-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
MITREA ELENA
PREMIUL AL III-LEA
Nivel A2 gimnaziu
Nr. crt.
Nume și prenume
CLASA
Școala
Profesor îndrumător
Premiul
1
MATEI ALESSIA MARIA
AVII-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL I
2
DOBREA DOMINIC
A VII-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
AL II-LEA
Nivel A2 LICEU
Nr. crt.
Nume și prenume
CLASA
Școala
Profesor îndrumător
Premiul
1
SOCEA GIORGIA
A IX-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
I
CALIFICAT LA ETAPA NAȚIONALĂ
2
ANGHEL MIRCEA OCTAVIAN
A IX-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
ELENA MITREA
PREMIUL AL II-LEA
3
PĂDURARU SABINA
A IX-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL AL III-LEA
4
COJOCARIU MARIA CEZARA
A IX-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL AL III-LEA
5
GRIGORAȘ VICTOR
A IX-A
COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN-VODĂ” ROMAN
TANOVICI ADRIANA
MENȚIUNE
 
Nivel B1
Nr. crt.
Nume și prenume
CLASA
Școala
Profesor îndrumător
Premiul
1
ISTRATE ANDREI
A IX-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
ELENA MITREA
PREMIUL I
2
BUDIȘ VIVIANA
A X-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL I
CALIFICAT LA ETAPA NAȚIONALĂ
3
BALTAG ANASTASIA
A X-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL AL II-LEA
4
RUSU ALEXANDRU
A X-A
COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN-VODĂ” ROMAN
TANOVICI ADRIANA
PREMIUL AL III-LEA
Nivel B2
Nr. crt.
Nume și prenume
CLASA
Școala
Profesor îndrumător
Premiul
1
GUBENDREANU VLAD
A XI-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL I
2
LINGURARU ANDREI THEODOR
A XII-A
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
ELENA MITREA
PREMIUL I
CALIFICAT LA ETAPA NAȚIONALĂ
3
PASCARU MONICA
COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ
ELENA MITREA
PREMIUL AL II-LEA
Nivel C1
Nr. crt.
Nume și prenume
CLASA
Școala
Profesor îndrumător
Premiul
1
FILIOREANU DRAGOȘ
A XII-A
COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ” PIATRA-NEAMȚ
GAVRILUȚĂ MIHAELA
PREMIUL I
CALIFICAT LA ETAPA NAȚIONALĂ



Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *